Kadınlar kendi rengiyle yaşama renk kazandırmaya devam ediyor

816

TIL TEMIR –   Kadınlar kendi rengiyle yaşama renk kazandırmaya devam ediyor. Til Temir kentinde yaşayan  kadınlar, imece esasıyla ekonomik projelerini bir bir  hayata geçiriyorlar.

AKP ve KDP’nin Rojava toprakları üzerinde süregelen ambargo sonucunda yurttaşların alım gücü her geçen biraz daha düşüyor. Yaşamsal ihtiyaç malzemelerini karşılamakta zorlanan yurttaşlar imkanları doğrultusunda alternatifler yaratmaya devam ediyor.

Til Temirli 20 kadın da bir araya gelerek Kongreya Star ile birlikte geliştirdikleri projelerle alternatif geçim ve uğraş alanı yaratıyorlar.

Kadınlar Hemra mahallesindeki 8 dönümlük bir arazi üzerinde başlattıkları sebze ekim faaliyeti ile bölgede uygulanan ambargoyu kırmak için ter döküyorlar.

Her gün 08:00- 12:00 ve 14:00 – 17:00 saatleri arasında tarlada emek veren kadınlar,  elde edecekleri ürünleri ortak bir Pazarda satacaklar.

Kongreya Star yönetim üyesi  Çinar Yûsiv, kadınların ortak iş gücü ile yaşamlarını renklendirerek  kendi maddi projelerini hayata geçirdiklerini belirtti.

(u)

ANHA

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız