Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Hamlesi Genel Komutanlığı, Fırat’ın batısına hava destekli indirmeye ilişkin bugün yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Güçlerimiz 21 Mart günü Fırat Nehri’nin batı kıyısında Tabqa kentine bağlı köylere hava destekli indirme yapmıştır. Bu indirme operasyonu Uluslararası Koalisyona bağlı helikopterler tarafından gerçekleşmiştir. Yine Uluslararası Koalisyona bağlı uzman askerler de bu operasyondaki yerlerini almışlardır. Tabqa’ya bağlı köylere dönük indirme faaliyeti yaklaşık 5 saat sürmüş, güçlerimiz araçları ve tüm askeri teçhizatıyla bölgeye konumlanmıştır. Bu biçimiyle güçlerimiz büyük bir bölgeyi denetimlerine almışlardır. Fırat Nehri’nin batısında yer alan bu askeri bölge ile Rakka’nın köylerinin tamamının özgürleştirilmesi hedeflenmektedir.

Özel olarak yürüttüğümüz bu askeri eylemin amacı Fırat’ın Gazabı Hamlesi amacı kapsamında gerçekleşmiştir. Tabqa kenti ile Tabqa Barajı’nın kurtarılmasının hedeflendiği bu operasyonlarda, DAİŞ çetelerinin elinden elektrik üreten baraj kurtarılacak ve tüm Suriye halklarının istifade etmesi sağlanacaktır.”

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız