Tayyip Erdoğan tutuklu gazetecilere ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu gazeteciler kim biliyor musunuz? İçlerinde katilden soyguncuya, çocuk istismarcısına kadar herkes var. İçlerinde gazeteci yok.” dedi.

Tutuklu gazeteciler listesinde adı birinci sırada yer alan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecileri soygunculukla ve çocuk istismarıyla suçladı.

Anadolu Yayıncılar Derneği Üyeleri’ne Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda hitap eden Erdoğan Die Welt’in tutuklu bulunan Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in durumuna ilişkin gelen uyarılara da değindi. Erdoğan, “Neymiş basın mensubuymuş. Tam bir ajan terörist. Ve bir ay Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğunun rezidansında misafir ediliyor. Şansölye, ‘çifte vatandaş olan bir gazeteci var onu serbest bırakmanızı istiyor’ diyor. Geldi mahkemeye, mahkeme tutukladı. Şu an içerde. Bu süreç böyle devam edecek” dedi.

Türkiye’nin itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak bir ülke olmadığını belirten Erdoğan, “Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Karşımıza maske ile çıkanlara haydut muamelesi yapmaya karar verdik” dedi.

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız