16 Nisan referandumu sonrasında “hayır”ın iradesine sahip çıkanlar, 1 Mayıs’ta “hayır”larıyla meydanlarda olacak.

 

İstanbul – DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile 1 Mayıs günü Bakırköy’de buluşulacak. Saat 10.00’da toplanma  başlayacak, 13.00’da ise Bakırköy Pazar Alanı’ndaki program başlayacak. Nakliyat-İş, İnşaat-İş, Dev-Tekstil, Alınteri, BDSP, ESP, SKM, Halk Cephesi, Mücadele Birliği ve SODAP ise 1 Mayıs günü Taksim Meydanı’nda olacaklarını açıkladı.

Ankara – DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO “Emeğin yok sayılmasına, demokrasinin gasp edilmesine karşı ‘Hayır daha bitmedi’ demek için 1 Mayıs’ta Kolej Meydanı’nda olacak. Program şu şekilde:

  • 10.04 – Gar önünde 10 Ekim Katliamı ve 1 Mayıs şehitleri anması, karanfil bırakma
  • 12.00 – Dikimevi Kutlugün Kavşağı’nda buluşma
  • 13.00 – Kolej Meydanı’nda miting

İzmir – DİSK, KESK, TMMOB ve Türk-İş çağrısı ile 12.00’da Konak’ta toplanılacak, ardından miting için 14.00’da Gündoğdu Meydanı’nda buluşulacak.

Antalya- Türk-İş, Birleşik Kamu-İş, DİSK, KESK, TMMOB ve demokratik kitle örgütleri saat 14.00’da Aydın Kanza Parkında toplanma, Cumhuriyet Meydanı’nda miting.

Mersin –  Mersin Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Mayıs günü saat 16.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda olacak.

Adana – DİSK, KESK, TMMOB, Adana Tabip Odası ve Adana Barosu’nun çağrısı ile Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilecek miting için 15.00’da Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünde buluşulacak.

Bursa – DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile saat 11.00’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanılacak ve Atatürk Stadyumu’nda miting gerçekleştirilecek. Mitingin ardından İlkay Akkaya sahne alacak.

Kocaeli- DİSK, KESK, TMMOB, TTB çağrısı ile 12.00’da İnsan Hakları Parkı’ndan başlayarak yürüyüş yapılacak, ardından saat 13.00’da Anıtpark’ta miting düzenlenecek.

Eskişehir – DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Türk-İş’in çağrısı ile saat 11.00’da Sakarya Caddesi başında buluşulacak, ardından Sıhhiye Meydanı’nda miting gerçekleştirilecek.

Antakya – Antakya Emek ve Demokrasi Güçlerinin çağrısıyla saat 15:00’da Doğuş Okulları önünde toplanılacak, Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi Önünde saat 17.00’da miting gerçekleştirilecek. Miting sonrasında Grup Abdal sahne alacak.

Bartın – Saat 11.00 Kemerköprü Meydanı toplanma, Cumhuriyet Meydanı miting

Zonguldak – 13.30’da Madenci Anıtı’nda toplanıyor.

Çanakkale – KESK, DİSK, TMMOB ve TTB çağrısı ile saat 13.00’da Eski Salı Pazarında toplanarak miting alanı olan Cumhuriyet Meydanına yürünecek.

Manisa – KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile saat 11.00’da Sultan Önü’nde buluşulacak ve Cumhuriyet Meydanı’na yürünecek.

Sinop –  Emek ve Demokrasi Güçleri saat 11.00’da Diyojen Heykeli önünde toplanacak. Yürüyüşün ardından miting Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Kayseri –  Kayseri Emek ve Demokrasi Güçleri miting için saat 16.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Mimarsinan Parkı’nda buluşacak.

Kaynak: Sendika37.Org

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız