KÖG: DAR AZZA KAHRAMANLARINA BİN SELAM!

2825

Kadın Özgürlük Gücü (KÖG) resmi twitter hesabından yaptığı açıklamayla Dar Azza bölgesinde ÖSO ve TC ile girdikleri çatışmada yaşamını yitiren KÖG Gerillalarından Özge Bali ve Asiye Özlahlan’a dair açıklama yayınladı.

KÖG açıklamasının tam hali şöyle:

30.04.2017

DAR AZZA KAHRAMANLARINA BİN SELAM!

“Kuş ölür, sen uçuşu hatırla”

Kadın Özgürlük Gücü savaşçıları Meryem Güler Özgürlük Gücü Müfrezesi Komutanı İdil Güler (Özge Bali) ve Zahide Rosa Suk (Asiye Özlahlan) yoldaşlarımız 28 Nisan günü Dar Azza’da TC ve ÖSO çete güçleriyle girdikleri çatışmada BÖG savaşçıları fedai Cömert Nazif Efe (Cenk Kılagöz) ve Cihan Efe (Yusufbaş Akay) ile birlikte ölümsüzleşmişlerdir.

Komutan İdil, 1993 yılının 26 Temmuz’unda Malatya Akçadağ’da Alevi, öğretmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Bütün çocukluğunu baskının ve savaşın şiddetlendiği dönemde dağlarında gerillaların dolaştığı yoksul köylerde geçirdi. Lise yıllarından itibaren devrimci mücadele içerisinde yer aldı; YJA-Star saflarında şehit düşen Heval Yeşilgöz ve Minbiç’te ölümsüzleşen savaşçımız Eylem Ataş ile uzun yıllar Çukurova’da yanyana devrimcilik yaptı. Eylem ve Heval ile olan kader ortaklığı Birleşik Özgürlük Güçleri’nin kurulması ile devam etti. Kadın Özgürlük Gücü’nün ilk savaşçılarından biri olan Komutan İdil Güler, Rojava’da Enternasyonalist Özgürlük Taburu saflarında Siluk cephesinde ve Minbiç’te Mahir Arpaçay Taburu içerisinde Cerablus hattında savaştı.

Zahide Rosa Suk, 23 Mayıs 1994’te İzmir’de doğdu. Aslen Urfa Siverekli idi. Lise sıralarında İzmir’de devrimci mücadeleye katıldı. Rojava’ya Özgürlük Gücü savaşçısı olmaya geldi. İsmini Komutan Rasih’in ölümsüzleşmeden önce söylediği üzere Zahide olarak aldı. Zahide yoldaş Rakka’ya yönelik BÖG operasyon takımında, Siluk cephesinde ve Minbiç-Cerablus’ta savaştı. 2016 yılı bahar döneminde Enternasyonalist Özgürlük Taburu’nda tim komutanlığı yaptı.

Yanyana yeni bir yaşam kurduğumuz, IŞİD’e karşı beraber savaştığımız İdil ve Zahide yoldaşlarımız zafer yolunu aydınlatırken bizlere mükemmel bir beyin, sonsuz bir inanç, teslim olmayan bir ruh, düşmanı kesin imhaya yönelen bir gerilla karakteri ile güzelliklerini, gülüşlerini, anılarını bıraktılar. Onlar bu ateşin mor avcı kuşlarıdırlar.

Kuşkusuz ki kaybettiğimiz yoldaşlarımız savaş yetenekleri, inançları, kararlılıkları ile zaferi görmeyi en çok hak edenlerdendi. Bilinmelidir ki kuşatmayı kırdıkları Dar Azza eylemi, resmi olanın aksine sınırın öte tarafında değil TC işgali altında bulunan bölgede yapılmıştır. Dolayısı ile düşmanın da bildiği üzere sınır çoktan aşılmıştır.

TC ve ÖSO çeteleri bu iki kadının ve yoldaşlarının düşmanın kalbine sıktığı kurşunların devamının geleceğinin korkusu ile yaşamaktadır.

Kadın Özgürlük Gücü Özge’nin İdil, Asiye’nin Zahide olmasıyla kurulmuş, onların ölümsüzleşmesi ile düşman kalbine sızmış, atılmıştır. Zafer yolumuzun hatları artık herkes için oldukça netleşmiştir. İnceliğimiz, keskinliğimizdir. Daha kaç İdil, daha kaç Zahide, daha kaç Cemre olduğumuzu belki tahmin edebilirsiniz, ancak gücümüzü hesap edemezsiniz. Bu halkın içinden çıkacak Özgeleri, Asiyeleri, Eylemleri hesaplayamazsınız. Fetih ordularınızın ortasında, sınır hatlarınızda, büyükşehirlerin meydanlarında, makamınızda, evinizde her yerde kendi hesabını kendi gören KÖG savaşçılarını, komutanlarını bulacaksınız. İçinde bulunduğumuz, yönettiğimiz her müfreze tüy misali hafif adımlarıyla, son mermisine kadar savaşacak, sizleri paramparça edecek, gerekirse feda olacak yahut başarıyla daha büyük eylemlere ölümüne koşacaklardır. Bizim kanatlarımızı kıpırdattığımız yerde alevler fırtına vurmuş gibi büyüyecektir. Bizim uçtuğumuz yerde sizin eseriniz kalmayacaktır.

Dost düşman herkes bir kez daha baksın, Komutan İdil’in müfrezesi teslim alınamamıştır. Zahide’nin tek bir mermisi bile boşa gitmeden tükenmiştir. Bakarak anlamayana her şekilde anlatacağız. Kadın Özgürlük Gücü’nün kan kızılına karışmış morunu alınlarına çalacağız.

Bizler “ana olmaklardan, eş olmaklardan” yalnızca ve yalnızca Türkiye halklarının, işçilerin, Alevilerin, çocukların, gençlerin ve bütün kadınların canları ve onurları için vazgeçtik. Canımız pahasına değer mi diye sormadan silahlarımızı kuşandık. Hiç kimseye hesap vermeden ve kavgamıza tek bir söz ettirmeden tercihlerimizi yaptık. Yaşamaktaki tek amacımız bir çocuğun daha tecavüze uğramadığı, dilenmediği, onurunun kırılmadığı; kadınların katledilmediği özgür bir ülke ve dünyadır.

Sahip olduğumuz tek şey, halkımızın, kız kardeşlerimizin, analarımızın onuru ve vicdanıdır.

Eminiz ki AKP faşizminin zulmünü yerle bir etmek üzere yola çıkıp düşenleri onurlu, vicdanlı ve zulüm altındaki halkımız sahiplenmektedirler. Ülkemiz, evlatları olan İdil’i, Zahide’yi, Cihan’ı ve Cömert’i bir anne gibi bağrına basacaktır.

Kadınlar! KÖG, vurduğu yerde AKP’ye ve çetelerine karşı kesin hesap soran zafer gücüdür. Savaş, Meryem Güler Müfrezesi ile bütün kızkardeşlerimizin ayaklarına kadar gelmiştir. AKP faşizmine karşı İdil olmanın, Zahide olmanın vaktidir.

KÖG gerillaları! Bütün silahlı kadın güçlerimiz düşmanın kalbine doğru hareket etmektedir. Bilin ki er ya da geç kalmamıştır, er olmayan her şey geçtir.

Bu zafer yeni Cemrelerle, İdillerle, Zahidelerle kazanılacaktır.

Yanan gökyüzünde hiç durmadan uçan ateş kuşlarıyız,

Hiçbir yerdeyken her yerdeyiz!

Yaşasın kadınların silahlı kurtuluş mücadelesi!

Selam olsun İdil’e, Zahide’ye, ölümsüzlerimize!

AKP-IŞİD faşizmini ezeceğiz!

KADIN ÖZGÜRLÜK GÜCÜ

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız