Komutan Ulaş Bayraktaroğlu için yapılan açıklamalar (I)

972

 

Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı

DKP MERKEZ KOMİTESİNE

Değerli yoldaşlar DKP’nin yiğit öncüsü ve BÖG’ün kahraman komutanı Ulaş Bayraktaroğlu ( Mehmet ) yoldaşın şehadetini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

DKP’li yoldaşlar başta olmak üzere HBDH ve tüm devrimci ve sosyalistlerin başı sağolsun diyor ve acınızı paylaşıyoruz.

Mehmet yoldaş devrimci ve sosyalist mücadelenin her zaman en ön mevzilerinde yer almış bir yoldaştı. Geziden Kürdistan’a oradan Suriye ve Ortadoğu’ya ezilen sınıfın ve halkların mücadelesinde yer almayı devrimci bir görev olarak bildi. Günümüz enternasyonal pratiğinin yaşayan bir efsanesiydi. Halkların birleşik devriminin kararlı bir militanı ve komutanı olarak yaşadı ve savaştı. Ortadoğu halklarının başına bela edilen Daiş faşizmine karşı mücadeleyi sosyalist
mücadelenin tarihsel bir görevi olarak gördü ve devrimci sorumluluğunu yerine getirmek için fedaice bir katılımı esas aldı. Devrime her zaman coşku ile katılan, yoldaşlarının örnek aldığı öncü bir yoldaş ve devrimci bir komutan olarak yol gösteren bir yaşamın ve kavganın sahibi oldu.

Mehmet yoldaş tarihsel kişiliği ve yaşamı ile halkların birleşik devrim mücadelesinde her zaman yaşayacaktır.

 

 

 

KCK: Ulaş Bayraktaroğlu’nun özlemleri zafere kavuşturulacaktır

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı yazılı açıklamasında, Büyük devrimci, Gezi direnişinin Ruhu ve komutanı Ulaş Bayraktaroğlu yoldaş Birleşik Özgürlük Güçlerinin başında IŞİD faşizmine ve Ortadoğu karşı devrimci güçlerine karşı mücadele ederken şehit düşmüştür. Ailesinin, Türkiye halklarının ve tüm sosyalist güçlerin başı sağ olsun. Ulaş Bayraktaroğlu’nun Birleşik Devrim çizgisi ruhu Kürdistan, Türkiye ve Ortadoğu demokratik devriminde yaşatılacaktır. Onun sosyalist özlemleri mutlaka zafere kavuşturulacaktır’’ denildi.

Ulaş Bayraktaroğlu’nun enternasyonalist Birleşik Özgürlük Güçlerinin komutanı olarak Rojava Devrim ruhuna ve Suriye Demokratik Devrim ruhuna damgasını vurduğunu belirten KCK Yürütme KonseyiEşbaşkanlığı, açıklamasını şöyle sürdürdü: Onların enternasyonalist çizgisi Rojava Devrimi ve Suriye Demokratik Devriminde sonsuza kadar yaşatılacaktır. Rojava ve Suriye demokratik devriminin güvencesi ve koruyucusu olarak rollerini her zaman oynayacaklardır. Onlar şehit düşerek devrimlerde kendilerini yaşatma onuru ve gururuna erişmişlerdir.

Ulaş Bayraktaroğlu, Kızıldere ruhu ve Gezi ruhunun sembol temsilcisi olarak hem devrim güçlerinin birliğini sağlamada rolünü oynayan, hem de Halkların Birleşik Devrim Hareketinin ruhunu oluşturan büyük devrimcidir. Mahir, Deniz ve İbrahimlerin çizgisi bu yoldaşlar şahsında canlı olarak yaşamakta ve birleşik devrimin gelişmesinde rollerini oynamaktadırlar. Mahirler, Denizler, İbrahimler, Hakiler, Kemaller, Saralar ve Agitler gibi Ulaş Bayraktaroğlu ve tüm enternasyonalist şehitler de birleşik devrimin komutanıdırlar.

Ulaş Bayraktaroğlu yoldaş sadece Türkiye ve Bakurê Kurdîstan Birleşik Devriminin komutanı değildir; aynı zamanda şehit düştüğü Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Devriminin de, halkların ortak mücadelesinin ve Suriye halklarının Birleşik Devriminin komutanıdır. O; Mahirler, Denizler, İbrahimler, Kemaller, Hakiler, Saralar ve Agitler gibi devrimin en ön saflarında yer almıştır. Komutanlığını devrimini en ön saflarında yer alarak gerçekleştirmiştir. Bu karakterleriyle Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu devriminin örnek komutanı ve devrimcisi olarak tarihteki yerini almıştır.

Ulaş Bayraktaroğlu yoldaşı başta Rojava ve Kuzey Suriye halkı olmak üzere Kürtler ve Kürdistan’da yaşayan bütün halklar hiçbir zaman unutmayacaktır. Onların anılarını halkların kardeşliği ve demokratik sosyalizm mücadelesinde yaşatacaklardır.

Kürdistan devrimcileri olarak; Önder Apo’nun çizgisinde mücadele yürüten devrimciler ve halklar olarak Ulaş Bayraktaroğlu’na söz veriyoruz: sizlerin özlemleri, demokratik Türkiye, özgür Kürdistan, demokratik Ortadoğu ve demokratik sosyalizm mücadelemizde yaşatılacaktır.

 

 

 

QSD: Bayraktaroğlu insanlığın değerlerini savundu

Tüm dünyadan özgürlükçüler yönünü Rojava Devrimi’ne çevirdi, teröre karşı savaşmak için güçlerimizin saflarına katıldı, demokrasi ve insanlık değerlerini savundu ve DAIŞ terörüne karşı büyük fedakarlık gösterdi. Dünyadan yüzlerce özgürlükçü devrimci bu uğurda şehit düştü.

Birkaç gün önce Fırat’ın Gazabı Hamlesi’ne katılan Devrimci Komutan Ulaş Bayraktaroğlu da (Memed) özgürlük şehitlerinin kervanına katıldı” diye belirtti.

Açıklamada devamla şu ifadelere yer verildi: “BÖG Askeri Genel Komutanı ve aynı zamanda QSD’ye bağlı enternasyonalist alayların kurucularından Şehit Memed güçlerimizin yanında yer alarak teröre karşı savaşmıştır.

Şehit Memed demokratik ve özgür halkların birliğini temsil etmiş ve insanlık değerlerini savunmuş, teröre ve faşizme karşı savaşmıştır.

QSD olarak başta Şehit Memed olmak üzere tüm özgürlük savaşçılarının fedakarlıkları karşısında saygıyla eğiliyoruz. Teröre karşı savaşmaya devam edeceğimize ve özgürlük, kardeşlik ve demokrasi bayrağını kaldıracağımıza söz veriyoruz.

 

 

 

HBDH: Ulaş yoldaş ölümsüzdür ve her zaman mücadelemizde yaşayacaktır

DKP’li yoldaşların acısını paylaşıyor ve ailesi başta olmak üzere bütün mücadele yoldaşlarına başsağlığı diliyoruz’’ denildi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi-HBDH Ortak Komutanlığı tarafından yayınlanan mesaj şöyle:

Ulaş yoldaş Birleşik Devrim Hareketinin kararlı bir neferi ve şaşmaz bir öncü komutanıydı. Enternasyonal devrimci savaşın en ön saflarında savaşıp bize zaferin yolunu gösterdi. Türkiye halklarının yiğit evladı Ulaş yoldaş devrimci mücadelenin her alanında savaşmış ve Ortadoğu’ya kadar uzanmış devrimci yaşamı ile yoldaşlığın, sosyalizmin ve halklara adanmış bir yaşamın sembolü olmuştur. 71 ruhunun güncellenmesinin somut ifadesi olan yaşamı ve devrimci savaş komutanı duruşu ile devrimci dayanışmanın, sosyalist yaşamın ve devrimci zaferin şimdi mümkün olduğunun yolunu göstermiştir.

Bize düşen görev bu yolda yürümek ve değerli şehitlerimizin anılarını sürekli yaşatmaktır.

Ulaş Yoldaş Ölümsüzdür ve Her Zaman Mücadelemizde Yaşayacaktır.

 

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız