Komutan Ulaş Bayraktaroğlu için yapılan açıklamalar (II)

1201

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı

Ulaş Bayraktaroğlu, Gezi’nin başkaldırı ruhudur

“Uslu durması için denizi kim ikna edebilir?”

Deniz’lerin, Leyla Qasım’ların, Armenak’ların, İbrahim’lerin, Haki’lerin ve daha nice yiğit devrimci komünist önder ve savaşçıların şehit düştüğü aydır Mayıs ayı. Hem büyük kayıpların aynı zamanda şanlı direnişlerin ve mücadelelerin mevsimidir.

Yine bir Mayıs gününde öncü, önder bir devrimciyi, DKP ve BÖG’ün başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nu Rakka’da ölümsüzlüğe uğurladık. O, nasıl ki Gezi direnişinde en ön saflarda faşizme diz çöktürdüyse, aynı şekilde Rojava Devrimi’nde hem büyük bir komutan hem de büyük bir savaşçı olarak savaş cephelerinde en önde saflarda DAİŞ faşizmine karşı mücadele etti.

O’nun, komutan olmak, öncü olmak neyi gerektiriyorsa onu yaptı. Kendisinin gitmediği yere bir savaşçısını da yollamayan, her yere savaşçılarından önce giden gerçek bir önderdi. Ulaş Yoldaş, kendi sözleriyle “Hiçbir yerdeyken, her yerde olan”, her anını düşmandan hesap sormak için geçiren, bir an olsun devrim fikrini savaşı aklından çıkarmayan, zafere tam kilitlenmiş gerçek bir komutandı.

Ulaş Yoldaş, yalnızca kendi yoldaşları, kendi örgütü için değil, diğer tüm devrimci örgütleri aynı samimiyet ve aynı aidiyetle sahiplenmiş, siperdaşlarını kendi yoldaşlarından ayırmayarak, devrim fikrini herşeyin herkesin üstünde tutmuştur. Türkiye Devrimci Hareketi içerisinde siperdaşları için canını feda eden bir devrimci geleneğin izinden giderek, Rojava’da devrimci dayanışmanın, siper yoldaşlığının en saf ve berrak haline bürünmüştür.

Her anını devrime adamış, faşizme olan öfkesi, halkına, şehitlere ve yoldaşlarına olan bağlılığı O’na rehber olmuş bir komutanın kaybı devrimci hareket içerisinde büyük bir kayıp olmuştur. Ancak büyük kayıplar, içerisinde büyük zaferler barındırır. Yoldaşlarının ve siperdaşlarının yüreğinde ve bilincinde büyük yer edinen Ulaş Bayraktaroğlu’nun yaşamı ve mücadelesini rehber edinerek, O’nun her fırsatta söylediği “Başarmak zorundayız” sözünü şiar edineceğiz.

DKP ve BÖG’ün Başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nun faşizme olan öfkesini kuşanarak yol alacağız. O’nun bitmez tükenmez devrim özlemini ve zafer tutkusunu mutlaka yerine getireceğiz.

Ulaş Yoldaş, Gezi’nin başkaldırı, Rojava’nın devrim ruhudur. Bu ruh ölümsüzdür.

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür.

12’lerden 4’lere, Dersim’den Rojava’ya mutlaka biz kazanacağız.

 

 

MLKP Rojava: Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür

Devrimci kavga yoldaşımız ve silah arkadaşımız, Ulaş Bayraktaroğlu’nu, faşist DAİŞ karanlığına karşı mücadelede, ölümsüzlüğe uğurladık. Rakka’nın kuşatılmaya başladığı zamanlarda, devrimci görevlerinin başında ve ön cephede ölümsüzleşen Ulaş Bayraktaroğlu yoldaşımızın erken şehadeti dolayısıyla, kurucu önderlerinden olduğu Devrimci Komünarlar Partisi’ne, genel komutanlığını yaptığı Birleşik Özgürlük Güçleri’ne ve ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yoldaşımızın anısı ve idealleri önünde saygıyla eğiliyoruz.

Gerek Türkiye cephesinde gerekse Rojava’da, aynı barikatlarda, aynı mevzilerde ortak düşmanlarımıza karşı beraber dövüştüğümüz yoldaşımız Ulaş Bayraktaroğlu’nun şehadeti hem devrimci hareketimiz hem de halklarımız için önemli bir kayıptır. Ancak inanıyoruz ki, devrim mücadelemiz, tıpkı adını aldığı Ulaş Bardakçı gibi, nice Ulaşları ortaya çıkartacak ve onlar, kadın erkek genç devrimciler, kendilerinden önce gidenlerin anılarına bağlı kalarak, düşlerini gerçek kılacaktır.

Ulaş Bayraktaroğlu, “devrim için dövüşmeyene sosyalist denmez” sözünü eylemiyle pratikleştirmiş bir siper yoldaşımız olarak, aramızdan ayrıldı. O, iddialı devrimciliğin, cesur militanlığın bir örneği ve beraber savaşmaktan onur duyduğumuz bir şehidimizdir şimdi. Ulaş yoldaş, devrim için dövüşürken, kavgamıza kattıklarını, şimdi de ölümsüzlüğü ile sürdürecek ve yolumuzu aydınlatan meşaleler arasında hak ettiği saygın yerini alacaktır.

İnanıyoruz ki, peşi sıra gelen genç yoldaşları, onun yükselttiği bayrağı daha da yukarılara çıkartacak ve ideallerini gerçek kılmak için kavgayı büyütecektir. Bu ortak mücadelemizde bizlerin de boyun borcu ve sözüdür. Ulaş yoldaşın ve tüm şehitlerimizin düşleri, bedeli ne olursa olsun, mutlaka gerçekleştirilecektir.

Rojava’nın Mehmet’i, Türkiye devriminin Ulaş’ına sözümüzdür; Kobani’den Minbiç’e, Grê Spî’den Rakka’ya kadar, dövüşe dövüşe kazandığımız onur ve özgürlük mücadelemiz daha da büyüyecek, faşist DAİŞ çeteleri, onların destekçileri yenilecektir. Rojava’dan yükselen, devrim ateşleri dört bir yanı saracaktır.

Ulaş yoldaşımızın düşlerini kurduğu Türkiye ve Kürdistan devriminin zaferi O’na ve tüm şehitlerimize armağan edilecektir

MLKP MK: Ulaş Bayraktaroğlu ölümsüzdür

BÖG’ün ve DKP’nin kurucu önderi, devrimci yoldaşımız Ulaş Bayraktaroğlu, faşist politik islamcı DAİŞ’e karşı, Kürt ve Arap halklarıyla omuz omuza savaşırken ölümsüzlüğe yürüdü.

Ulaş Bayraktaroğlu, yasal, barışçıl ve silahsız mücadele cenderesine hapsolmuş bir politik zihniyet ve çizgiyle kopuşmanın, bu eylemin öznesi olarak Rojava savunmasında yer alan kuvvetlerin BÖG adıyla politik askeri biçimde örgütlenmesinin, iki grubun birliği yolundan DKP’nin kuruluşunun ve BÖG’ün, Türkiye’de silahlı eylem geliştirilmesi iradesinin öncü, sürükleyici ve önder kadrosu olarak devrim tarihindeki yerini aldı.

Ondandır ki, şehit düşmesi yalnızca DKP ve BÖG için değil, devrim için de yeri kolay doldurulmaz bir boşluk yarattı. Yine de başını dik tutan ve yoluna devam eden devrimin yeni Ulaş’lar yetiştireceğine güvenimiz tamdır.

Kuzey Kürdistan’da, Türkiye’de, Rojava’da, Medya Savunma Alanları’nda, Suriye’de birer birer, onar onar toprağa düşenler yeni bir hayatı yeşertiyor, yepyeni bir dünyanın yolunu açıyorlar. And olsun ki, çok daha ağır bedeller pahasına, onların idealleri yaşatılacak, devrimci özlemleri gerçekleştirilecek, adları ve anıları sonsuza değin yüksekte tutulacaktır.

Ulaş Bayraktaroğlu Yaşıyor DKP Savaşıyor!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Yaşasın Özgürlük Yaşasın Sosyalizm!

 

 

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız