Sinan Ateş’in ailesine bıraktığı mektup: “Mücadele ediyorum ve mücadeleyi sonuna kadar götüreceğim”

2130

Afrin’de işgale ve faşizme karşı savaş içerisinde 9 Şubat tarihinde ölümsüzleşen Emre Bora(Sinan Çetin)’in 2017 yılında ailesine bıraktığı mektupta neden savaştığını, neden bu mücadele içinde olduğunu anlatıyor.

Sinan Ateş yazdığı mektupta; “Beni büyüttünüz, emek harcadınız, bana büyük bir emeğiniz oldu, sizler; ailem ve dostlarım, ne kadar teşekkür etsem azdır ve bunun karşılıksız kalmaması için ben de Deniz gibi, Che gibi devrim için mücadele ediyorum” diyor.

Mektubun tam hali aşağıdaki gibidir:

Aileme;

Merhaba bir süre uzakta kaldık ve bu yüzden size yazmalıyım.

Yaşamda doğumdan ölene kadar sizlerin yanında olmak isterdim. Ama yaşadığımız bu kapitalist sistemi siz de biliyorsunuz, bu yaşam olumsuz. Ve ben sizlere demiştim mücadele ediyorum ve mücadeleyi sonuna kadar götüreceğim.

Sistem bizim bu bataklığın, pisliğin içinde yaşamımızı istiyordu. Ben burada sizlerden ayrılmıştım ve savaşmayı, mücadeleyi seçtim. Sizler bana kızgın ve öfkelisiniz, hiçbir baba oğlunu yanından ayırmak istemez ama biz olmazsak, bir başkası olmazsa siz güzel insanlar nasıl yaşayabilir? Yaşadığımız sistem bizleri buna zorluyor, biz de bu onurlu mücadelede Denizler gibi; devrimin birer sıra neferi oluyoruz. Ben bu yaşamda berbat bataklıkta kapitalizmin kölesi olarak yaşamaktansa, bu mücadeleci yolu seçerek sizlerle ve toplumun (insanların) yaşamını devrimden yana akıtmak istiyorum. Bu devrimcilerin görevidir.

Biliyorum öfkeyle hareket edeceksiniz, ama yine de söyleyeceğim: Ben sizin, devrimin o amansız mücadelesinde devrimcilerin safında olmanızı istiyorum. İnsanca yaşamak mücadelesine sizler de katılmalısınız. Sizler de yapabilirsiniz.

Beni büyüttünüz, emek harcadınız, bana büyük bir emeğiniz oldu, sizler; ailem ve dostlarım, ne kadar teşekkür etsem azdır ve bunun karşılıksız kalmaması için ben de Deniz gibi, Che gibi devrim için mücadele ediyorum. Kadınların tecavüze uğramadığı, ölmediği; işçilerimizin çalıştığı ve emeklerinin, alınterinin karşılığını aldığı, halklarımızın katledilmediği, halklarımızın ezilmediği, sömürülmediği bir düzen var ve ben bu devrim için savaştım, savaşıyorum. Benim düşündüğüm devrim ve sosyalizm yaşamı olan Küba gerçeği var.

Siz ailem; beni anmak, beni yaşatmak istiyorsanız devrimcilerin yanında olmalısınız. Her bir kadın yoldaşım kızınız; her bir erkek yoldaşım oğlunuz; her bir yoldaşım yoldaşlarınız olabilir.

Anne, Baba, ablalarım, kardeşlerim sizlerden bu devrim mücadelesi için ayrıldım ve kendinize iyi bakın. Devrimcileri sahiplenirseniz beni sahiplenmiş olursunuz. Sizleri çok seviyorum. Devrimci selam ve saygılarımla sizleri selamlıyorum.

Sinan Ateş

12.06.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız