Rojava Efrîn şehitleri HBDH tarafından İsviçre Zürih’te anıldı

923

4  Mart pazar günü Halkların Birleşik Devrim Hareketi İsviçre komitesinin organize ettiği, TKEP/LENİNİST savaşçısı Emre Bora (Sinan Ateş) ve THKP-C/MLSPB savaşçısı Ramazan Güleken (Ulaş Bardakçı) şahsında Afrinde ölümsüzleşen devrim savaşçıları için bir anma gerçekleştirildi. Zürih şehrinde yapılan anma etkinliği saygı duruşu ile başladı. Sinan Ateş için hazırlanan sinevizyon gösterimi ile devam eden anma Sinan Ateş yoldaşın ailesine yazdığı mektubun okunması ve TKEP/LENİNİST, HBDH, DKP-BÖG, MLKP, TKP/ML, PYD, KKP ve MKP adına yapılan konuşmaların ardından son buldu.

HBDH adına yapılan konuşmada zorlu bir süreçten geçildiği, 1 aydır Afrin için sokaklarda devamlı eylemliliklerde olunduğu, dünyada yaşanan birinci ve ikinci emperyalist paylaşım savaşında olduğu gibi büyük yıkımlar yaratılmaya çalışıldığı, bu saldırılara karşı Denizlerin, Mahirlerin, İboların yaptığı gibi en öne atılma zamanı olduğu vurgulandı. Konuşmanın devamında Sinan Ateş yoldaşın cephede, tüm alanlarda moral kaynağı olduğu, yine THKP-C/MLSPB savaşçısı Ramazan Güleken (Ulaş Bardakçı), YPJ savaşcısı Zelûh Hemo (Avesta  Xabur) gibi ölümsüzleşen devrimcilerin devrim inançları belirtilirken, Birleşik Devrimimizi gerçekleştirmek için oluşturulan  HBDH’ın faşizmi yenmede Birleşik Devrimimizin Öncüsü olduğu belirtilirtilerek ‘‘Faşizmi Yeneceğiz Halklarımız Kazanacak‘‘ sloganı ile son buldu.

TKEP/LENİNİST adına yapılan konuşmada Sinan Ateş yoldaşın Partinin Kobanêye yönelik yaptığı çağrıya ilk gönüllü olan kişilerden biri oldu. Kobanê de ve Afrindeki faşizme karşı sürdürülen savaşımda herkese moral kaynağı olduğu, Kobanêye geçmeden öncede Türkiye de bulunduğu dönemlerde işçi eylemlerinin en ön saflarında yer aldı. Başta Kürt halkı olmak üzere ezilen tüm halkların mücadelelerinde yan yana geldiği Partiye ve Devrime olan inakçıyla her zaman örnek olduğu, Türk bir proleter olarak Teymen Ali’lerden devraldığı Enternasyonalizm bayrağını yükseklerde taşıdığı belirtildi, Afrinde ölümsüzleşen tüm Devrim savaşçılarını anarak konuşmaya devam edildi. Faşist devletin dinci faşist çetelerle saldırdığı Kobanê de nasıl bir yenilgiye ugradıysa, Afrinde de aynı sonuçla karşılaşacağı, faşist devletin en güçsüz dönemini yaşadığı bu sürede proletaryanın demir yumruğunu enselerinde hissettiği, devrimin kaçınılmaz olduğu vurgulanarak kitlelerin korkmuş yada sinmiş olmadığı, devrimin güncel ve Kürdistan’da, Türkiye’de zaferin yakın olduğu vurgulandı.

 

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız