KÖG: “Bu bir var olma kavgası, Yaşasın 8 MART!”

444

Kadın Özgürlük Güçleri resmi twitter adresinden 8 Mart Dünya Kadınlar gününe dair açıklama yayımladı.

https://twitter.com/kogiletisim

Kadın Özgürlük Güçlerin’in yayımladığı açıklamada; Biz bu dünyanın gözünde faşizmin ve işgalle birlikte en üst düzeye varan erkek egemenliğinin altında ezilmeye çalışılan Türkiye’li ve Kürdistan’lı kadınlarız. Hepimiz savaşın bir parçasıyız, hepimiz dünya tarihine yazılacak bir kara lekenin kurbanı sayılıyoruz.

Bu 8 Mart, bize çiçek değil,koca bir ülkenin içine zincirlenmiş Türkiye’li ve Kürdistan’lı kadınların alev alev yandığı bir 8 Mart. Öyle kolay yanmayacağız! Yangınımız isyan olsun.” denildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde;

Gün doğmadan yola koyulanlara, makina başındakilere,

Hevesleri, nefesleri boğazında kalanlara, çocukluğunu doğuranlara,

Saçları dağılmış, yüzleri yanmış, yaralanmış, onuru yerle bir edilmişlere,

Eli tetikte olanlara, direnenlere, parça parça edilmişlere,

Aç olanımıza, acı içinde olanımıza, öfke ve gurur içinde olanımıza,

Ve ölümsüzlerimize,

Selam olsun!

İşgal tecavüzdür, katliamdır,

İşgal ediliyoruz!

Türkiye’de kadınlar faşizmle sınanıyor.

Bir halkı katletmeyi kafasına koymuşların sivil erkek ordusu fethetmek üzere geliyor üstümüze. Afrin’de çocukları öldürenler, her sahte zaferlerinde daha büyük saldırıyorlar. Afrin’de katliam yapanlar, kanlı elleriyle dokunuyorlar bize..

İktidar sokaklara, evlere giriyor.

Milyonlarca Erdoğan, sahte güçlerini Türkiyeli ve Kürdistanlı kadınlardan çıkarıyor. Fetvalardan alıyorlar tecavüz talimatlarını. Kahvelerde, sokaklarda, faşistlerin olduğu her yerde nasıl dövülürüz, nasıl öldürülürüz, caiz tecavüz ve caiz taciz nasıl yapılır konuşuluyor. Oralardan başlıyor saçımızdan tutmalar, bacaklarımızı kırmalar.. Hele ki “savaşa hayır!” diyorsanız yahut savaşıyorsanız onlara karşı, her türlü işkence düşünülüyor, üretiliyor, küfre dönüşüyor, toplumsallaşıyor, meşrulaşıyor.

Hepimiz tutsağız!

Bir büyük hapishanenin içindeyiz. Her gün sorgudayız. Kameraları, gözleri bizleri izliyor. Cenazesine işkence edilen onurumuz Barin’i göstermiyorlar. AKP ve çeteleri Afrin’de kız kardeşlerimizi parça parça ediyor, içeride onlarca yerimizden bıçaklıyorlar. Bu büyük hapishanede açlıktan, işsizlikten ölümün kıyısına gelmişiz, bir yandan da her gün onlarca öldürülüyoruz. Yüzlerce anne her gün gencecik öldürülen kızları için “adaletin” kapılarında akıllarını yitiriyorlar, göremiyoruz. Hücre hücre ayrılmışız, birbirimizin sesini duyamıyoruz.

Biz bu dünyanın gözünde faşizmin ve işgalle birlikte en üst düzeye varan erkek egemenliğinin altında ezilmeye çalışılan Türkiye’li ve Kürdistan’lı kadınlarız. Hepimiz savaşın bir parçasıyız, hepimiz dünya tarihine yazılacak bir kara lekenin kurbanı sayılıyoruz.

Bu 8 Mart, bize çiçek değil,

koca bir ülkenin içine zincirlenmiş Türkiye’li ve Kürdistan’lı kadınların alev alev yandığı bir 8 Mart.

Öyle kolay yanmayacağız!

Yangınımız isyan olsun.

İdil olsun, Zahide, Cemre olsun, Barin, Avesta olsun.

Özgürlüğümüz için, onurumuz için,

İşgale, kadın cinayetlerine, yoksulluğa karşı

Faşizmi ve erkek egemenliğini yok etmek için,

Bütün kadınları var olma savaşının bayrağını açmaya çağırıyoruz!

Faşizmi yeneceğiz!

Özgürlüğümüzü alacağız!

Yaşasın Kadınların Kurtuluşu!

Yaşasın 8 Mart!

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız