Özgürlük Güçleri: “Çukurova’nın yiğitleri Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz mücadelemizde yaşayacak!”

2971

Birleşik Özgürlük Güçleri Rojava Komutanlığı resmi twitter adresi üzerinden yayınladığı açıklama ile Afrin’de işgale ve faşizme karşı savaşta, Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz’in ölümsüzleştiğini duyurdu.

Birleşik Özgürlük Güçleri yayınladığı açıklamada; “Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz yoldaşlarımız, Afrin’de Türkiye devriminin ön mevzilerinde savaşarak ölümsüzleşmişlerdir. Onlar, Türkiye halklarının özgürlük ve sosyalizm kavgasının, aynı zamanda bölge halklarının kahramanlarıdır”. denildi.

Yapılan açıklamanın tamamı aşağıdaki gibidir;

Onlar Alev kıvılcımları

Yüreklerimizi tutuşturacak

Onlar Umudumuzun çiçekleri

Karanlıkları yırtıp

Yarına ulaşacak

Türkiye İşçi Sınıfına, Emekçilerine, Ezilenlerine, Halklarımıza…

Çukurova’nın yiğitleri Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz mücadelemizde yaşayacak!

Görkem Tuğal(Nurhak Cem) ve Hüseyin Cem Özdemir(Bayram Ali Akdeniz) yoldaşlarımız Afin işgaline karşı, işgalin başladığı gün itibariyle Afrin savunmasında yerlerini almış, bulundukları cephelerde kahramanca savaşarak ölümsüzleşmişlerdir.

Yoldaşlarımız, doğup büyüdükleri topraklardan yola çıkarak devrim ve sosyalizm müücadelesinin en çetin kavgasına katılan Bedreddin Akdeniz, Eylem Ataş ve Özge Bali’nin inancını kuşanıp, cesaretiyle hareket etmişlerdir.

Yoldaşlarımız; tank toplarının, obüslerin ve savaş uçaklarının bombardımanı altında Afrin savunmasında yer alan binlerce Arap, Kürt ve Enternasyonalist devrimci güçler ile birlikte cephe cephe, mevzi mevzi işgal güçlerini vurmuş, ağır kayıplar verdirmiştir.

Nurhak yoldaşımız adeta adı gibi dağlaşan bir mücadele örneği ile 3 günde düşürürüz dedikleri Afrin’i, tepelerini hat hat yoldaşlarıyla birlikte savunmuş, Rajo’da Kevireker tepesinde faşist ordu güçleri ve çetelerini püskürttükten sonra, MLKP savaşçısı Tirej Alişer ve THKP-C/MLSPB savaşçısı Ulaş Bardakçı’yla birlikte faşist TC devletinin obüs saldırısında 27 Ocak tarihinde şehit düşmüştür.

Bayram Ali yoldaşımız dosta güven veren gülüşüyle, sabırsızlık içinde gitmiştir Afrin’e. Hiç durmamıştır, cepheden cepheye koşturarak düşmana ağır kayıplar verdiren füze saldırılarını gerçekleştirmiştir. Halkların mücadele birliğini, devrim ve sosyalizme olan inancını attığı her füzeye fısıldamış, onları bir devrim nişanı yapmıştır kendine. Korkakça gerçekleştirilen uçak bombardımanında aynı mevziyi paylaştığı, mücadeleyi büyüttüğü bir devrimci yoldaşıyla birlikte 6 Mart tarihinde şehit düşmüştür.

Afrin savunmasında Türkiye Devrimci Hareketi’nin en büyük mirası olan devrimci dayanışma ve birlikte mücadeleyi siper başlarında, mevzilerde, saldırının en yoğun olduğu bugünlerde büyümekte Mahir’leşmekte, Deniz’leşmekte ve İbo’laşmaktadır, dünya sınırlarını aşıp gelen Enternasyonalist savaşçılarla Che’leşmektedir. TC faşist ordu birlikleri ve çeteler Afrin’e saldırıya geçtiğinde Rojava’nın özgür topraklarında konumlanan DKP, MKP, TKP/ML, TKEP/L ve MLSPB örgütleri ve Enternasyonal Özgürlük Taburu olarak ilk günden Afrinde siperlerde yerimizi aldık. Türkiye’li ve Enternasyonalist Devrimci Güçler’in ruhunu Tirej Alişer, Ulaş Bardakçı,Nurhak Cem, Sinan Ateş, Baran Galicia,(İspanya) Kendal Breizh,(Fransa) Şahin Hüseyni,(İzlanda) Özgür Avorani, Zeynel Seyid Rıza, Bayram Ali Akdeniz devam ettirmektedir.

Birleşik Özgürlük Güçleri olarak, AKP-MHP faşizminin ve onlara bağlı cihatçı çeteleriyle birlikte kendi kurtuluşları için medet umdukları Afrin işgaline karşı, işgalin başladığı ilk günden itibaren cephelerde ve mevzilerimizde, canımızla, kanımızla ve halkların özgürlük mücadelesine olan bağlılığımızla Afrin savunmasındayız. Türkiye’de AKP-MHP faşizminin geriletileceği, yıkılacağı ilk mevzi Afrin’dir! Afrin savunması, IŞİD çetelerinin ilk geriletildiği ve IŞİD’in yok edildiği ana kadar süren Kobane direnişidir, Kobane zaferidir.

Afrin savunması, Almanya’da başlayıp tüm Avrupa ve Dünya’ya yayılan Hitler faşizminin püskürtüldüğü ve faşizmin yenildiği ana kadar devam eden Stalingrad’dır.

Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz yoldaşlarımız, Afrin’de Türkiye devriminin ön mevzilerinde savaşarak ölümsüzleşmişlerdir. Onlar, Türkiye halklarının özgürlük ve sosyalizm kavgasının, aynı zamanda bölge halklarının kahramanlarıdır.

Şimdi kulakları sağır olanların duyacağı, gözleri görmeyenlerin görebileceği bir gerçeklikle Türkiye ve dünya halklarına diyoruz ki; AKP-MHP faşizminin yalanlarına kanmayı bırakın, bu savaş sizin savaşınız değil, Türkiye’nin gerçeklerine dönün bakın açlık, yoksulluk, sefalet hat safhadadır. Erdoğan ve şürekası kaçınılmaz çöküşü engellemek için dört kolla savaşa sarılmış durumdadır, Afrin’i işgal ilanı aynı zamanda Türkiye işçi sınıfı, emekçileri ve ezilenlerine açılmış bir savaştır.

Birleşik Özgürlük Güçleri olarak bu savaşta en net yerdeyiz ve işgalci AKP-MHP faşizmini özgürlük silahını kuşanmış halklarla, Nurhak’ın ve Bayram Ali’nin yaşayacak olan özgürlük gücüyle birlikte püskürtecek ve faşizmi yeneceğiz.

Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz!

Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz Ölümsüzdür!

Zafere Kadar Hep Birlikte!

Birleşik Özgürlük Güçleri Rojava Komutanlığı

10.03.2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız