Zürih’te Türk konsolosluğuna önünde eylem

1108

Zürih’te toplanan yüzlerce kişi “İşgalci Türk devleti” sloganları eşliğinde Zürih Türkiye Konsolosluğu’na doğru yürüdü.

Zürih ve çevresinde yaşayan Kürdistanlılar ve dostlarının Rojava Efrîn direniş platformunun her gün sokaklarda olma programı çerçevesinde eylemlikleri sürüyor. Türk devleti ve ona bağlı çetelerin Efrîn’e dönük işgal ve soykırım saldırılarına karşı öfkesi gün geçtikçe daha da büyüyor.

Aralarında İsviçreli sol-sosyalist ve anarşist kesimlerinde yer aldığı yüzlerce kişi Zürih Kanton Parlamentosu önünde toplanarak buradan Zürih Türkiye konsolosluğuna doğru yürüyüşe geçti. “Efrîn yalnız değildir” pankartı arkasında arkasın da bir araya gelen yüzlerce kişi “Her yer Efrîn, her yer direniş”, “İşgalci Türk devleti”, “Katil Erdoğan” sloganları eşliğinde konsolosluk önünde yapılan protestolardan sonra kitle ağzını siya bantlarla bantlayarak Zürih HB yürüdü. 54 gündür bağırıyoruz bizi duymadınız, belki böyle duyar, görürsünüz’’ mesajı varıldı.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde Kürdistanlılar ve dostları, “Efrîn’e dönük saldırlar duruncaya kadar her yeri eylem alanı yapacağız” mesajıyla eylemi bungunluk sonlandırdı.

Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız