“Birleşik Devrimimizin Öncü Gerillası Mehmet Ali Kasırga Ölümsüzdür!” – DKP/Birlik

1982

Birleşik Devrimimizin Öncü Gerillası Mehmet Ali Kasırga Ölümsüzdür!

DKP kurucu kongre delegesi ve Özgürlük Güçleri savaşçısı Barış Mustafa Kalafat (Mehmet Ali Kasırga) yoldaşımız 11 Ağustos 2018 tarihinde, Dersim dağlarında, PKK komutanlarından Atakan Mahir (İbrahim Çoban) ve PKK savaşçılarıyla birlikte, faşist TC ordu güçleriyle girdikleri çatışmada  ölümsüzleşmiştir.

DKP kır birliklerinin öncü kadrolarından, savaşçı adıyla Mehmet Ali Kasırga yoldaşımız DKP savaşçıları ve HBDH’nin ortak güçlerini Karadeniz dağlarına taşımak için görevlendirilmişti. Rojava devriminde ve Medya Savunma Alanları’nda, iki yıl boyunca siyasal ve askeri çalışmalar içinde kazandığı deneyimini ülke topraklarına aktarmak için sabırsızlanıyordu. Mehmet Ali yoldaşımız bir dönem  Atakan Mahir’in yanında HBDH ana karargahında görev yaptı. HBDH savaş güçlerini Türkiye dağlarına taşımak için Medya Savunma Alanlarından 2017 yılında, Kuzey’e savaş alanlarına geçtiler.

Barış Mustafa Kalafat, Sinoplu Çerkez kökenli, devrimci bir aileden geliyordu. O bizden, içimizden biriydi, bir Özgürlük Gücü savaşçısıydı. Sokak çatışmalarında, barikatlarda, üniversitelerde, son yılların akılda kalan tüm kavga alanlarında onun rengi, onun izi var. Bizim cephenin çatışma alanlarından geliyordu. Rojava savunmasının birçok cephesinde savaştı ve Medya Savunma Alanları’nda uzun zaman kalarak savaşçı özelliklerini geliştirdi ve komuta yeteneği kazandı. Bu deney ve tecrübeleriyle öncü gerilla savaşımızı Türkiye kırlarına taşımak için yola çıktı.

TC Faşizminin gemi azıya aldığı bir dönemden geçiyoruz. Faşizm her yana, her yönden ve her türlü silahla saldırıyor. İçerde ve dışarda kan dökerek, ezici savaş gücüne ve teknolojisine dayanarak hiçbir kural tanımadan saldırıyor. Artık sivil, savaşçı ayırmadan herkese saldırıyor, devlet tarafından infaz edilerek kaybedilen çocuklarını arayan annelere saldırıyor. Bu realiteyi kavramak ve buna göre konumlanmak zorundayız.

Bölgemiz Ortadoğu, dünyanın en sıcak bölgesidir ve gittikçe daha beter bir cehenneme dönüşmektedir. Kürt, Türk, Arap, Fars halkları ve tüm bölge halklarını şimdiye kadar yaşadıklarımızı geride bırakacak kanlı ve tehlikeli bir dönem beklemektedir. Dünya çapında çarpışan büyük emperyalist güçler, yerel gerici güçler ve değişik biçimlerde organize edilmiş faşist kontra güçler hazırlıklarını tamamladılar. Hiçkimse bu kanlı deryanın dışında kalamaz ve halklarımızın direnmek ve savaşmaktan başka çaresi kalmamıştır.

DKP, Türkiye ve Kürdistan devriminin birliği ve stratejik ittifakı ekseninde kurulmuştur. Kürdistan devrimini Türkiye topraklarına ve Türk halk kitlelerini devrime taşımak için kurulmuştur. DKP, tüm devrimci, komünist güçlerin birliği ve tüm direnen güçlerin ittifakı temelinde, Türkiye devrimini gerçekleştirmek için kurulmuştur. DKP, Türkiye ve Kürdistan devriminin birliği ekseninde, tüm bölge halklarının kurtuluşu ve bölge devrimini başarmak için kurulmuştur. DKP, bu hedefleri için Rojava ve Medya Savunma Alanları’ndaki özgür topraklarda savaşmaktadır.

Tarih, direnenlerin tarihidir. Sınıfsız, sınırsız, özgür bir dünya için mücadele edenlerin tarihidir. Barış Mustafa Kalafat yoldaşımız, bu tarihsel mücadele hafızası ile yaşamış, savaşmış ve ölümsüzleşmiştir. Karadenizin hırçın dalgalarından Türkiye’nin büyük metropollerine, Rojava’nın düz ovalarından Kürdistan dağlarına bir mücadele hattı örmüştür. Yürüyen ve zamana akan, zamanın seyrini değiştiren olmuştur. Tarihe çentik atanlar, iz bırakanlar yaşayacaktır.

Mehmet Ali Kasırga, düş ile gerçeğin arasında bir mücadele hattı ve dünyayı değiştirme kavgası vermiştir. Umutsuzluğa ve tasfiyeci ruh haline karşı bir yolun yolcusu; düşün, umudun ve zaferin savaşçısı olmuştur. Atakan yoldaşın dediği gibi, “Uzay çağının Gerillasıyız/Ne Spartaküs bizim gibi yaşadı/Ne de Che bizim gibi savaştı.” Mehmet Ali yoldaşın verdiği kavga kavgamız, yürüdüğü patika patikamızdır.

Mehmet Ali Kasırga Ölümsüzdür!

Atakan Mahir Ölümsüzdür!

Pülümür Şehitleri Ölümsüzdür!

Devrimci Komünarlar Partisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Adınızı buraya yazınız